poniedziałek, 5 maja 2014

Wiosenne migdalenie: migdałki, wiśnie ozdobne, śliwy wiśniowe.


W zasadzie nie ma co się rozpisywać rośliny mówią same za siebie . Parę takich okazów w ogrodzie robi spektakularny widok .Zacznę od śliwy wiśniowej, która kwitnie bardzo wczesną wiosną. W okół jeszcze buro i szaro a ten blady róż widać z daleka. Latem ma przepiękne ciemno - bordowe liście.
Następnie migdałowiec, niski krzew, który zaraz po kwitnieniu przycinam by ładnie się rozrasta. W tamtym roku miał owoce ale co z nimi robić  za bardzo nie wiem i czy są jadalne?Migdałowiec trójklapowy w formie krzaczastej lub szczepiony na pniu w formie drzewka ...boski !Mało znana wiśnia gruczołkowata  Alba Plena - niewysoki  krzew. Niesamowita, zjawiskowa jeżeli będę miała okazję dokupię jeszcze  parę sztuk. Moja rośnie w złym miejscu boję się ją przesadzać.

Japońska wiśnia ozdobna Amanogawa kolumnowa wysmukła forma. W tym roku zakwitła naprawdę pięknie  cała oblepiona kwiatami.
1 komentarz:

  1. Ta śliwa wiśniowa rzeczywiście pięknie się prezentuje, muszę pomyśleć o czymś takim w moim ogrodzie, będzie idealnie komponować się z magnolią :)

    OdpowiedzUsuń