wtorek, 29 stycznia 2013

Wiosna zaadoptowanaTęsknicie za wiosną? Ja tak. Na szczęście ogrodnicy są tak wspaniali że o każdej porze roku można kupić kwitnące kwiaty. Hiacynty zwiastują u mnie wiosnę lubię ich odurzający zapach. Gdy przekwitną i zrobi się ciepło wsadzam ich cebule do ziemi, zakwitną w ogrodzie na przyszły rok.Tym czasem cieszę oczy kolorami w oczekiwaniu na tę prawdziwą.


W ogrodzie coraz więcej słońca zamarznięty lód skrzy się w świetle niczym milion małych diamentów.
  Sowa uszata w biały dzień na naszym płocie to niespotykany widok, ptak ten nie dość że jest aktywny w nocy to na dodatek jest nieliczny w Polsce.


Wierzby , ...swojski widok o każdej porze roku.


9 komentarzy:

 1. Uszatka w ogrodzie to nie lada gratka:-)))Piękne zimowe widoczki! A ja jak zwykle niekonsekwentna. Z jednej strony tęsknię za wiosną, z drugiej - żal mi śniegu który stopniał...Ot - kobieta - jak skomentował mój małż, który chwilowo, szczęśliwie w domu:-)))
  Uściski z rozmokniętych Żuław:-)))
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. hmmm tak widoczki piękne pozostańmy jednak przy tym że dość już tej zimy...albo niech będzie taki klimat jak w Soczi:))

  OdpowiedzUsuń
 3. u mnie hiacynty tez zakwitly ;) ... teraz czekam na krokusy (wyklul sie dopiero jeden) ... pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. nie mowie ;) ... w domu ... na dodatek hiacynt, zaskoczyl nas i zakwitl po raz drugi z tej samej cebuli !!! pozdrawiam (krokusy kwitna fioletowo)

   Usuń
  2. to pięknie i dobra ręka do kwiatów:))

   Usuń
 5. Ania z Siedliska10 lutego 2013 10:01

  Czym zachęciłaś sowę do pozowania ;-) ??? To niezwykły gość ! Oj, Kasiu, wszyscy już czekamy wiosny, a hiacynty zdecydowanie nas do niej przybliżają. Zaraz w kwiaciarniach pokażą się pierwiosnki i wtedy wiosna naprawdę będzie tuż, tuż... Uściski !

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje hiacynty [w domu] już przekwitły, ale mają jeszcze pąki i pewnie drugi raz zakwitną i zapachną.Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 7. dzięki Isiu za serdeczności pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń