niedziela, 22 stycznia 2017

Imbirowo- cytrynynowy syropek przeciwko przeziębieniom.


I mnie w w tym roku dopadło choróbsko.  Padłam jak mucha. Długo nie mogłam dojść do siebie, zaraza rzuciła się na oskrzela. Cóż skoro nie choruje co roku to raz na jakiś czas płacę wysokie frycowe i swoje muszę przejść. Zamierzam jednak nie dawać się chorobie i ze wzmożoną siłą korzystać z dobrodziejstw  natury by powrócić do sił.
Znalazłam w internecie bardzo ciekawy przepis na syropek imbirowo- cytrynowy, który bardzo łatwo się robi. Jak zaleca autorka mikstura ta jest bardzo pomocna przy wszelkich przeziębieniach  i grypie. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo. Pity co najmniej dwa  miesiące w okresie jesienno - zimowym pomaga zapobiec chorobom. W czasie zaziębienia działa rozgrzewająco.
 Imbir jak pisze o nim dr Różański działa silnie przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwpierwotniakowo, przeciwwirusowo  dlatego jest tak bardzo pomocny. Więcej przeczytacie  TUTAJ  
 Zwrócicie uwagę na działanie lecznicze.

Aby zrobić syropek imbirowo- cytrynowy potrzebujemy taką sama ilość imbiru, cytryn i miodu.
Cytryny myjemy obieramy ze skórki i kroimy na cząstki.Imbir kroimy na kawałki, wszystko mielimy w maszynce do mięsa. Powstanie gęsty sok do którego po odmierzeniu dodajemy taką samą ilość miodu, mieszamy.
Pijemy codziennie rano łyżkę mikstury zmieszaną ze szklanką ciepłej wody.

TUTAJ FILMIK Z  SUSZARNI gdzie autorka pokazuje jak zrobić ten syropek. Na prawdę bardzo łatwy w wykonaniu i posiada wiele dobroczynnych właściwości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz